Informacija abiturientams


Gerbiami gimnazistai ir tėveliai!

Kviečiame visus, kurie nori susipažinti su SMK(Socialinių mokslų kolegija) iš arčiau, į netradicinę, pažintinę, žinoma, nuotolinę 

 ATVIRŲ DURŲ DIENĄ! 

Balandžio 20 d. 15.00 val.

 Registracija:

https://forms.gle/9HeXBHguhMf2VGh4A

 Renginys: https://www.facebook.com/events/215191816478382/ 

 Pilnas tekstas:

https://www.smk.lt/lt/naujienos/online-atviru-duru-diena/60

Gerbiami IV klasių gimnazistai ir tėveliai!

Siūlome naudingo filmuko nuorodą dirbant LAMA BPO sistemoje.

https://www.youtube.com/watch?v=Ul36iWd34EM&t=13s  


Gerbiami tėveliai ir gimnazistai,

Mokymosi gimnazijoje laikotarpis yra ypatingas karjeros kompetencijų įgijimo prasme, nes būtent šiuo laikotarpiu formuojasi asmenybės profesinis kryptingumas, priimami pirmieji karjeros sprendimai, kaupiamas žmogiškasis kapitalas.

Vaikas, siekiantis rasti sau vietą šiuolaikiniame darbo pasaulyje, turi sugebėti tikslingai veikti kintančioje situacijoje ir gyvenimo tėkmėje „keisti kursą“, atsižvelgdamas į rinkos poreikius bei asmeninės savirealizacijos tikslus. Jam būtinos karjeros kompetencijos, apibrėžiamos kaip nuostatų, žinių, supratimo ir gebėjimų visuma, kuria grįstas asmens savęs bei savo karjeros pažinimas, jos planavimas, valdymas ir derinimas su kitais savo gyvenimo aspektais.

Karjeros kompetencijas žmogus ugdosi visą gyvenimą: nuo pirmųjų savęs ir aplinkinio pasaulio pažinimo žingsnių vaikystėje iki ištobulintų profesinių gebėjimų bei karjeros kelio savirefleksijos brandžiame amžiuje.

“Aitvaro” gimnazijos profesijos  patarėjos, Marina Kostikova ir Inga Stonkuvienė ieško jums pačios naudingiausios ir įdomiausios  informacijos.

Siūlome arčiau susipažinti su mokinių ugdymo karjerai internetine svetaine MUKIS.LT, kurioje medžiaga išdėstyta pagal gimnazistų atitinkančius poreikius: daugybė filmų  apie profesijas, gausybė  testų, įvairių filmukų , mokinio knyga bei daug naudingų nuorodų.

Internetinėje svetainėje  euroguidance.lt  jūs galite susipažinti su tarptautinio mobilumo galimybėmis: valstybinių stipendijų programa, Erasmus+ programa, galimybėmis savanoriauti.  Jūs rasite filmų apie savęs pažinimą, profesijos bei mokymosi kelio pasirinkimą. Taip pat jus gali sudominti metodinis žaidimas ,,Profesijų labirintai", kuris padės žaidėjams identifikuoti savo poreikius ir atsakyti į klausimus vedant žaidėją prie jį atitinkančios profesijų grupės.

Jei domina aukštųjų, aukštesniųjų bei profesinių ugdymo įstaigų programos, daug informacijos suteiks internetinė svetainė studijos.lt.  Šioje svetainėje yra patalpinta daug profesijų aprašymų ir informacija apie tai, kurioje mokymosi įstaigoje jas galima įgyti. Taip pat naudinga informacija apie mokymosi trukmę ir profesijos perspektyvas.

Ateinantį trečiadienį, klasės valandėlės metu, pakviesime I ir III klasių gimnazistus atlikti nesudėtingas ir prasmingas užduotis.

Linkime sėkmės


Skatinant jaunimą keisti savo įpročius arba atrasti naujus, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras spalio mėnesį pakvietė „Aitvaro“ gimnazijos mokinius  į Jaunimo pokyčių savaitę. Šokiai, sporto treniruotės, „Protų mūšis“, paskaita „Kario savanorio tarnyba“  paliko didelius įspūdžius.

Dėkojame savaitėms dalyviams: Angelai Kovtun, Agatai Kozlovskajai, Alinai Buinickajai, Rak Katsiarynai, Danieliui Repenko, Kai Borisovui, Aleksandrai Gerasimovai.  


Spalio mėnesį  II-IV gimnazijos klasių mokiniai lavino įgūdžius karjeros kelyje.

II klasių atstovai lankėsi Klaipėdos turizmo mokykloje.

 

III klasių gimnazistai persižiūrėjo karjeros planus bei susitiko su „KALBA. LT“  atstovais.

IV klasių gimnazistai bendravo su „KASTU“ specialistais ir buvusiais abiturientais. 

Gerbiami I-ųjų klasių gimnazistai, renkama grupė išvykai į Klaipėdos Statybininkų mokyklą.

Registruotis 113 kabinete pas mokytojas Mariną Kostikovą ir Ingą Stonkuvienę.


Mieli III-čių ir IV-tų klasių gimnazistai,

Jeigu Jus domina šilumos energetika, šilumos (šalčio) gamybos ir tiekimo technologijos, ar norite daugiau sužinoti apie šią programą, kviečiame registruotis į susitikimą su Kauno Technologijos Universiteto, Mechanikos Inžinerijos ir Dizaino fakulteto atstovais. Susitikimas vyks gegužės 21 dieną, 14.05 val. fizikos kabinete.

Registruotis galima pas mokytojas Mariną Kostikovą ir Ingą Stonkuvienę


Nuo 2018 metų lapkričio mėnesio gimnazija jau antrą kartą įsijungė į Britų tarybos Lietuvoje ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Klaipėdos regione įgyvendinamo  projekto „Svajonių komandos” veiklas. Projektas skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant Olimpines vertybes ir XXI amžiaus kompetencijas ir lyderystę tarp mokinių.

Projekte dalyvauja 15 mokyklų iš Klaipėdos regiono. Mūsų gimnazijai atstovauja komanda, sudaryta iš I-II gimnazijos klasių mokinių: Natalijos Orlovos, Yevheniijaus Hrynko, Maxymo Shcherbynos ir Oksanos Zajauskaitės. Jaunuosius lyderius kuruoja etikos mokytoja Marina Kostikova ir kūno kultūros mokytojas Sergej Kubiakin.

Jaunieji lyderiai ir jų kuratoriai išklausė mokymus, o mokymų metu išmoktos pamokos jau pritaikomos praktikoje, glaudžiai bendradarbiaujant su „Vėtrungės“ gimnazijos komanda. Jaunieji lyderiai balandžio 15 ir 29 dienomis organizavo bei pravedė sportines estafetes savo gimnazijų mokiniams.

Visą gegužės mėnesį komanda intensyviai ruošis baigiamajam renginiui gegužės 31 - ąją, kuris vyks prie Danės upės ir  Olimpinei dienai, kuri vyks mieste birželio 1-ąją dieną.

                  

Jeigu susidomėjote Olimpinės dienos renginiu, kviečiame prisijungti. Jūs galėtumėte savanoriauti renginio metu. Kreiptis į komandos narius arba mokytojus kuratorius.


Gegužės 3 dieną  Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) jau vienuoliktą kartą pakvietė miesto mokinius dalyvauti respublikiniame konkurse „Jūrų keliais”. Gimnazijos komandą „Aitvarai“ sudarė 8 I-IV klasių mokiniai: Vera Demidova, Angela Kovtun, Vitalij Oleiniov, Lev Charitonov, Aleksandr Vairich, Artiom Boreikin, Aleksandr Krasnikov, Ilja Šachodko ir du atsarginiai nariai Marija Sekunda ir Matias Chmelevskij. „Jauniesiems jūrininkams“ teko atlikti užduotis navigaciniame treniruoklyje, baseine, ne tik gesinti gaisrą, bet ir išgelbėti nukentėjusįjį, tempti virvę, mesti metlynį, įveikti jūrinių signalinių vėliavų rebusą, rišti jūrinius mazgus, gebėti suteikti pirmąją pagalbą sužeistajam užduotis.

Gimnazistai nors ir išvargę, patyrę naujų įspūdžių, apdovanoti rėmėjų dovanomis jau kalba apie kitais mokslo metais vyksiantį konkursą.

Dėkojame mokytojoms Marinai Kostikovai ir Ingai Stonkuvienei subūrusioms komandą.  

skaityti daugiau


Уважаемые гимназисты, приглашаем участвовать  в мероприятиях, которые помогут лучше  понять других и узнать себя. Желающие регистрируются у Марины Костиковой ИиИнги Стонкувене в 113 кабинете


Gerbiami II-IV klasių gimnazistai,

Gegužės 3 dieną, Lietuvos aukštoji jūreisvystės mokykla organizuoja tradicinį respublikinį konkursą ,,Jūrų keliais 2019 ".

Visų, norinčių dalyvauti šiame konkurse, laukiame antradienį, balandžio 9 dieną, po ketvirtos pamokos 002 kabinete.

Komandą  sudaro 8 žmonės. Merginos taip pat laukiamos.


Balandžio 4 diena buvo skirta verslumo ir karjeros ugdymui.

Gimnazistai turėjo galimybę apsilankyti  įvairiose įmonėse, pabendrauti su specialistais, praktiškai atlikti jiems pateiktas užduotis.

 I – ųjų klasių mokiniai aplankė Jaunimo darbo centrą, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybąRoshen‘‘ konditerijos fabriką bei Nacionalinį kraujo centrą.

II-ų klasių gimnazistai susipažino su policininko specialybe lankydamiesi Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate, su mediko darbu – lankydamiesi Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotyje, su socialinio darbuotojo darbu, jam keliamais reikalavimais - socialinių paslaugų centre ,,Danė‘‘.

III-ų klasių mokiniai lankėsi  Klaipėdos uoste, kur jiems buvo pristatyta, kokių specialybių darbuotojų ten reikia, kokios darbo sąlygos, karjeros galimybės. Tokią progą gimnazistai turėjo pirmą kartą.

Dėkojame visiems, pasidalinusiems savo darbo patirtimi, patarimais.


Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas šį pavasarį tradiciškai organizuoja informacinių ir kūrybinių renginių ciklą, skirtą inžinerijos mokslams – Inžinierių dienos’19

 

Gerbiami gimnazistai, renkamos grupės, kreiptis į mokytojas Mariną Kostikovą arba Ingą Stonkuvienę - 113 kabinetas


 

Kovo 25-29 dienomis Klaipėdos universitetas jau 12-tą kartą pakvietė moksleivius iškeisti pamoką į paskaitą. Šios savaitės metu mokiniai turėjo puikių galimybių susipažinti su skirtingų mokslo krypčių Klaipėdos universiteto profesoriais, docentais, skaičiusiais paskaitas ir mūsų gimnazijoje.

Kovo 26 dieną etikos mokytoja Marina Kostikova į savo pamoką pakviestas lektorius Vaidotas Granickas IV klasių mokiniams skaitė paskaitą ,,Valstybės tarnautojo“ specialybė, o lektorė  dr. Ernesta Malotokienė  - ,,Kūrybos filosofija‘‘.

Geografijos mokytoja Aistė Raubienė pakvietė socialinės geografijos ir regionistikos studijų centro vadovą doc.dr. Eduardą Spiriajevą, kuris skaitė paskaitą ,,Ką reikėtų žinoti apie Hokaido salą‘‘. Dėstytojas supažindino su Japonijos geopolitine padėtimi, šalies ypatumais, Japonijos gamta ir mentalitetu.
 

Lietuvių kalbos mokytojų Aldonos Malolkinienės ir Onos Mikutienės  svečias - dėstytoja Virginija Kochanskytė skaitė paskaitą – dedikaciją ,,Sigitas Geda ir Maironis‘‘ ir pravedė pamoką – paskaitą „Vincas Kudirka. Kūryba ir gyvenimas“.

Istorijos mokytoja Larisa Travkina pakvietė Klaipėdos universiteto profesorių dr. Rimantą Balsį, kuris skaitė paskaitą ,,Baltų religija“.

Šios savaitės renginiai buvo  papildyti ir kitomis veiklomis:

 Kovo 27 dieną anglų kalbos mokytoja Inga Stonkuvienė pakvietė atstovę iš savanorių organizacijos, kuri I-mų ir III-čių klasių mokiniams papasakojo apie savanorystės reikšmę, veiklos formas, sritis ir galimybes.

Kovo 28 dieną mokytoja Marina Kostikova lankėsi Klaipėdos Technologijų mokymo centre, kur vyko atvirų durų dienos. Jų metu II-ų klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir išbandyti savo jėgas.


Kovo 29 dieną II klasių mokiniai iškeitė anglų kalbos pamoką į paskaitą ,,Efektyvūs mokymosi ypatumai“, kurią skaitė ,,Kalba LT“ atstovas iš Vilniaus.

Ačiū visiems dėstytojams už suteiktas žinias ir bendradarbiavimą.

Kovo 6 dieną mūsų gimnaziją aplankė Jaunimo darbo centro atstovai. Šie specialistai mūsų gimnazijoje lankėsi jau antrą kartą. Šį kartą II-III klasių mokiniams buvo pristatyti profesijų reitingai, mokiniai sužinojo, kokie specialistai šiuo metu yra labiausiai paklausūs. Mokiniai atliko karjeros testus ir sužinojo reikalingas interneto nuorodas.


Sausio 11 dieną  mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo renginyje ,,Studijų regata 19”, kuris vyko Klaipėdos ,,Švyturio arenoje“. Renginyje mokiniai  turėjo galimybę sužinoti, kur tęsti mokslus baigus mokyklą, pabendrauti su aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovais. ,,Studijų regatoje 19”vyko karjeros mugė, kurios metu įmonių atstovai, menininkai pasidalino savo sėkmės istorijomis.

           


Savanorystė

 2018 metų lapkričio 23 dieną LPF „Maisto bankas“ ir LNK TV surengtame labdaros telemaratone „PasiDalink“ geraširdžiai nepasiturinčiųjų maitinimui paaukojo daugiau nei 161 tūkst. eurų. 

Šimtai LPF „Maisto bankas“ ir bendradarbiaujančių socialinių organizacijų savanorių penktadienio vakarą užpildė Vilniaus koncertų salę „Compensa“. Drauge su ryškiausiomis Lietuvos muzikos, sporto, kultūros žvaigždėmis jie Lietuvą kvietė dalintis ir kovoti su sunkiai pagydoma visuomenės liga – skurdu.

Ne išimtis ir mūsų gimnazijos LPF “Maisto bankas” akcijų savanoriai (Alina Buinickaja, Darja Chmič, Igor Panfilov, Eva Egorova, Maksim Fedorenkov, Valerija Klimovič, Ivan Kolosov, Kristina Koniševa, Ksenija Koniševa, Kristina Kosobudskaja, Valentinas Lepeška, Marija Sekunda, Emilija Skėrutė, Ilja Šachodko, Aleksandra Stravinskaitė, Alina Tolkačiova, Oksana Zajauskaitė, Anastasija Zernova), kurie kartu su etikos mokytoja Marina Kostikova ir anglų kalbos mokytoja Inga Stonkuviene vyko į Vilnių, kur dalyvavo telemaratone.

Dar kartą dėkojame mūsų gimnazijos mokiniams ir mokytojams, negailintiems savo laiko pasidalinti gerumu!!!

Daugiau nuotraukų


 Nacionalinės karjeros savaitės metu mokiniai turi puikią galimybę iškeisti pamoką į paskaitą. Lapkričio 21 dieną  gimnazijos skaitykloje vyko II-ų klasių mokinių susitikimas su Klaipėdos Universiteto dėstytoju Vaidotu Granickiu. Mokiniams buvo išsamiai papasakota apie valstybės tarnautojo bei teisininko profesijas. Mokiniai sužinojo, kokie yra reikalavimai ir koks reikalingas išsilavinimas norint įgyti šias profesijas.

                    


NACIONALINĖS KARJEROS SAVAITĖS RENGINIAI KLAIPĖDOS ,,AITVARO’’ GIMNAZIJOJE:


1.    Lapkričio 15d. - seminaras mokyklos bendruomenei ,,Karjeros galimybės’’ (Nemuno 51,  18.00-20.00)
2.    Lapkričio 16d. - Išvyka į Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnaziją, kur vyks Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų mugė (III gimazijos klasių mokiniai)
3.    Lapkričio 19d. - ,,Iškeisk pamoką į paskaitą“ – „ Pažangi pirmoji medicininė pagalba“ (lektorė - Lina Gedrimė, H.Manto g.84,312 auditorija)
4.    Lapkričio 21d. - pokalbis su KU dėstytoju Vaidotu Granickiu apie teisininko profesiją (II-IVgimnazijos klasių mokiniai)
5.    Lapkričio 22d. – „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Kraštovaizdžio dizaino eksperimentai KU botanikos sode (III gimnazijos klasių mokiniai)


Spalio 25 dieną grupė gimnazistų, lydimi mokytojų Marinos Kostikovos,  Ingos Stonkuvienės ir Natalijos Kaupienės, vyko į edukacinę ekskursiją  įmonėje ,,Klaipėdos vanduo‘‘. Mokiniai buvo supažindinti su įmonės veikla, jos istorija. Antroje ekskursijos dalyje gimnazistai buvo suskirstyti į dvi grupes. Viena grupė pasirinko galimybę susipažinti su informacinėmis technologijomis, o kita lankėsi įmonėje esančiose laboratorijose.

 


 

Rugsėjo 8 dieną ,,Aitvaro‘‘ gimnazijos I-IV klasių  mokiniai, lydimi mokytojų Ingos Stonkuvienės ir Tatjanos Kovalenko, aplankė pirmosios pagalbos stotį. Šios įstaigos darbuotoja  išsamiai papasakojo apie darbuotojų kasdienines pareigas, darbo specifiką, galimybę  įgyti šią profesiją. Taip pat  mokiniai turėjo puikią progą  pasipraktikuoti - suteikti pirmąją pagalbą naudojant manekenus. Gimnazistus įstaigos  darbuotojas  supažindino su moderniausia greitosios pagalbos įranga. Mokiniai, kurie ateityje svajoja įgyti mediko profesiją, gavo daug vertingos informacijos.


6.    Lapkričio 23d. - išvyka į Vilnių. Dalyvavimas LNK televizijos labdaros koncerte telemaratone (I-III gimnazijos klasių mokiniai)