• Mokykla pradėjo veikti 1964 metais visiškai naujose patalpose: trūko suolų, baldų. Klasėse mokėsi po 40-50 mokinių, pamokos vykdavo trimis pamainomis. Tuo metu mokyklos direktorius buvo  mokytojas G.Direktorius.
    • Bėgant laikui, mokykla įgijo sustiprinto matematikos ir fizikos dėstymo statusą. Direktorė — V. Žuravkova.
    • 1980 m. direktore tapo T. Ždanova. Mokykla nepaprastai išgarsėjo. Vakarai, įdomūs renginiai, susitikimai, skirti pasidalyti patirtimi, metodine veikla — visa tai suteikė teisę mokyklai vadintis geriausia miesto mokykla.
    • 1995 m. mokyklos bendruomenė ėmė siekti gimnazijos statuso. Po trejų metų darbo, 1998 m. rugsėjo 1-ąją mokykla tapo realine gimnazija. Gimnazijoje aktyvią veiklą pradėjo mokinių savivalda. Nuo 1999 m. leidžiamas laikraštis „Via Aitvaras". Gimnazijoje užtikrinama formaliojo ir neformaliojo ugdymo dermė. Veikia šiuolaikinių šokių studija „Čiko", muzikiniai mokinių ir mokytojų ansambliai „Melodija", mokinių teatras „Talismanas", choras „Orfėjus". Direktorė —T. Datenienė.
    • Nuo 1999 m. gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Per 10 projektinės veiklos metų apie 300 ugdytinių turėjo galimybių susipažinti su švietimo sistemomis Italijoje, Maltoje, Anglijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje.
    • 2001 m. įrengtos dvi šiuolaikinės kompiuterių klasės.
    • 2002 m. vasarą prasidėjo gimnazijos kapitalinis remontas.
    • 2003 m. reorganizacija: pagrindinės mokyklos atsiskyrimas nuo gimnazijos.
    • 2004 m. buvo atidarytas gimnazijos muziejus.
    • 2005 m. kiekvienas kompiuteris prijungtas prie Interneto. Pradėjo veikti elektroniniai dienynai.
    • 2007 – 2023 m. gimnazijos direktorė Irina Fiodorova.
      Gimnazijoje pradėjo veikti profesinio informavimo taškas, atnaujinti technologijų kabinetai, renovuota gimnazijos sporto salė. Siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su tėvais įkurtas Šeimos klubas. Gimnazijoje įrengta gamtamokslinė laboratorija, pradėtas įgyvendinti „Patyriminio mokymo(si) modelis“. Mokiniai ir mokytojai dalyvauja tarptautiniuose Nordplus Junior, Erasmus Plus projektuose. Pedagoginiai darbuotojai kėlė savo profesinę kvalifikaciją: 9 mokytojai tapo mokytojais ekspertais, 26 – mokytojais metodininkais.

Nuo 2023 m. gegužės 16 d. gimnazijos direktorė Marina Ustinova.