LT

Mūsų kelionė į Italiją

2006 m. balandžio pirmą savaitę įvyko galutinis antrų projekto „Švietimo kaita“ metų susitikimas Italijoje. Jaukiam Viterbo miestelyje susirinko visi projekto dalyviai. Tai buvo ne tik darbinis susitikimai, tai buvo senų gerų draugų sąskrydis, kadangi mes pažįstame vieni kitus nuo 2000-ųjų metų ir kartu dirbame jau antrame projekte.
Kaip visada, aptarėme antrų projektinių metų rezultatus, kuriuos pristatėme per kūrybinių darbų (foto, piešinių, rašinių) parodas ir sudarėme trečių metų darbo planą.
Nepamirštamų įspūdžių paliko Italijos sostinė Roma, netvieksta pavasario saulės, svetinga ir nuostabi. Dabar aišku, kad visiškai neatsitiktinai kasmet suplaukia ten milijonai turistų.
Na o mes mąstome apie projekto perspektyvas ir apie naujus susitikimus su kolegomis iš kitų partnerinių institucijų.

Švietimo kaita. Opių problemų nagrinėjimas Naujoje Europoje
Nuo 2004 iki 2007 m. mūsų gimnazija su malonumu dalyvavo tarptautiniame projekte „Švietimo kaita. Svarbiausi švietimo kaitos klausimai“. Mūsų partneriai – penkios Europos šalių (JK, Italijos, Latvijos, Vokietijos, Maltos) mokyklos. Kiekviena partnerinė institucija turėjo galimybę tyrinėti aktualią jai problemą bendros temos rėmuose.
Mūsų gimnazija tyrė, kaip stresas veikia mokymo procesą bei mokymo pasiekimus, sveikatą. Išnagrinėję šią problemą, mes parengėme rekomendacijas, kurios padės išvengti streso arba bent jau sumažinti jo poveikį.
Buvo organizuotos nuotraukų, pešinių parodos, rengtas rašinių prjekto tema konkursas, organizuoti debatai. Apie savo veiklą ne kartą rašėme mokyklos ir vietinėje spaudoje. Aišku, mūsų atmintyje visada išliks susitikimų kiekvienoje šalyje su partneriais akimirkos. Tokių susitikimų metu mes susipažinome su kitų šalių tradicijomis ir įžymybėmis, pristatėme Lietuvą, aptarėme aktualias švietimo sistemos problemas, diskutavome.
Pasibaigus projektui sakome: projektas baigėsi – projektas tęsiasi!

Susitikimai:
  • Londonas 2004
  • Berlynas 2005
  • Klaipėda 2005
  • Londonas 2005
  • Viterbo (Italija) 2006
  • Sigulda (Latvija) 2006
  • Malta 2007

PROJECT “Education for change: Tackling some of burning issues in the new Europe”

2004-2007

Countries-participants: England (London), Germany (Berlin), Italy (Viterbo), Malta, Latvia (Sigulda), Lithuania (Klaipeda)

Every country could choose its own sub-theme in this project. Our gymnasium had chosen the theme “Studies without stress” and had been developing it for three years.

During these years interesting and fruitful meetings were organized in every country-participant.

First of all we set close contacts with a center of psychological help and a center of problematic youth in our town. Visiting these establishments with participants of the project, we learned a great many new and important things for our work. We collected a lot of material how to combat stress, we prepared a code of rules how to prevent stress, and published a booklet on the project. The contest of compositions “Stress in my Life” and an exhibition of photos made by the pupil Alla Elisejeva was organized in our gymnasium. A role-play was held for the pupils of the 9th form. Four teams had to suggest the solution of  stressful situations. The psychologist of our school E.Karaban commented these solutions. During meetings on Malta and in Sigulda (Latvia) debates were organized where our pupils performed very successfully. Articles about this project were published repeatedly in the local newspapers. A 20 minute long film about our gymnasium was made during this project.

Проект «Горячие точки в образовании»

2004-2007 г.г.

Страны-участницы: Англия (Лондон), Германия (Берлин), Италия (Витербо), Мальта, Латвия (Сигулда), Литва (Клайпеда)

В этом проекте каждая страна имела возможность выбрать свою «подтему» в рамках общей темы. Наша гимназия выбрала для себя тему «Учёба без стресса» и развивала её в течение 3 лет.

За эти годы были организованы интересные и плодотворные встречи в каждой из стран участниц.

Развивая свою тему, мы в первую очередь установили контакты с кризисным центром молодёжи и центром психологической помощи нашего города. Побывав там с участниками проекта, мы узнали много нового и важного для своей дальнейшей работы. Нами было собрано много материала по борьбе со стрессом и подготовлен свод правил о том, как можно избежать стресс, выпущен буклет с информацией о проекте.  В гимназии был организован конкурс сочинений на тему: «Стресс в моей жизни» и фотовыставка работ ученицы гимназии Аллы Елисеевой, в работах которой была также отражена тема, заявленная в названии проекта. Для учащихся 9-х классов была проведена ролевая игра.

4 команды предлагали решение в предложенных им стрессовых ситуациях. Психолог школы Е.Карабан комментировала эти решения. На встречах на Мальте и в Сигулде (Латвия) проводились дебаты, в которых наши учащиеся приняли успешное участие. В городской печати неоднократно появлялись статьи с материалом о проекте. В рамках проекта был подготовлен и снят  20-минутный  фильм о нашей гимназии.